РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ (РЧА)

Послуги / Радіочастотна абляція (РЧА)
У нашому розпорядженні найсучасніше обладнання та досвідчені фахівці, що дозволяє досягати найкращих результатів лікування для наших пацієнтів
флебологія та судинна хірургія
Радіочастотна абляція є одним із найефективніших малоінвазивних методів лікування варикозного розширення вен. Абляція передбачає використання тепла для усунення варикозної вени, яка перетворюється на рубцеву тканину, і з часом зникає. Методика проведення цієї процедури передбачає введення під ультразвуковим контролем пункційним способом у просвіт варикозно трансформованої вени спеціального катетера. Катетер з'єднується із зовнішнім генератором радіосигналу. Під впливом радіосигналу певної частоти, що передається на кінець катетера кожні 20 секунд, тканини розігріваються до температури 120C, і стискаються, викликаючи злипання стінок судини.

ЩО ТАКЕ РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ АБО КОАГУЛЯЦІЯ (РЧА)?

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ РЧА

На відміну від застарілих методів лікування варикознорозширених вен, коли пошкоджені вени видалялися за допомогою величезних розрізів, дана процедура є мінімально інвазивною, не залишає після себе шрамів, а повне відновлення відбувається в найкоротші терміни.
При цьому у більшості випадків пацієнти не відчувають пов'язаного з болем дискомфорту (зокрема, в порівняння із лазером) ні в день проведення операції, ні в наступні дні.

ХТО ПОТРЕБУЄ ПРОЦЕДУРИ РЧА?

Насамперед процедура виконується при варикозному розширенні великих або малих підшкірних вен нижніх кінцівок.
РЧА вен не проводиться при вагітності, середньому і важкому ступені атеросклерозу судин нижніх кінцівок, загостренні хронічних захворювань та гострих запальних захворюваннях шкіри.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ РЧА?

Перед процедурою пацієнтові проводять ультразвукове обстеження для оцінки розташування і протяжності ураження вен, а також їх маркування вен.
Процедуру проводять на флебологічному (операційному) столі. Щоб уникнути інфекційних ускладень кінцівка обробляється дезінфікуючим розчином та обкладається стерильним покриттям. Вена, яка підлягає коагуляції, пунктується спеціальною голкою після точкового введення анестетику. Далі у просвіт вводиться радіочастотний катетер, положення кінчика якого контролюється за допомогою УЗД. Потім катетер нагрівається до 1200 С і під час покрокового витягання катетера вена спалюється ділянками по 7 см . Зазвичай пацієнт нічого не відчуває протягом процедури.

КОЛИ Я ВІДЧУЮ ЕФЕКТ ВІД ЛІКУВАННЯ?

Реабілітація пацієнта після операції відбувається в найкоротші терміни.
Після проведеної абляції пацієнт самостійно встає і ходит. Після процедури важливо дотримуватися деяких приписів лікаря:
- Протягом 3-8 тижнів носити компресійну білизну.
- Уникати тривалого сидіння або стояння (більше 1-3 годин).
- Відмовитись від важких фізичних статичних навантажень на 2–4 тижні.
- Обмежити тривалі авіаперельоти протягом 10-14 днів.
- Не відвідувати лазню, сауну, не приймати гарячу ванну протягом 3-4 тижнів.
Дотримання цих правил дозволить уникнути можливих ускладнень, включаючи рецидиви варикозу.

Чому варто не зволікати з лікуванням?

Відповідає лікар
Як і багато інших, захворювання судин розвиваються поступово. Зазвичай на початкових стадіях симптоми «терпимі», тому їх часто ігнорують — і дарма. При виявленні хвороби на ранній стадії призначається більш просте лікування, а ризик ускладнень значно нижчий.
Уважно слідкуйте за своїм самопочуттям і звертайтеся по медичну допомогу при перших ознаках будь-яких порушень. Будьте здорові!