ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ

Послуги / Ендовенозна лазерна коагуляція
У нашому розпорядженні найсучасніше обладнання та досвідчені фахівці, що дозволяє досягати найкращих результатів лікування для наших пацієнтів
флебологія та судинна хірургія
Ендовенозна лазерна коагуляція (лазерне видалення вен) – це сучасний та малотравматичний метод усунення варикозно розширених вен. Завдяки даній процедурі відбувається усунення патологічного кровотоку в поверхневих венах за допомогою теплової енергії лазерного випромінювання. ЕВЛК дозволяє відмовитися від виконання розрізів і не вимагає госпіталізації пацієнта в стаціонар. Під час даної процедури на шкірі робиться невеликий прокол, через який у судину вводять тонкий світлодіод, що пропускає промінь лазера. Під його впливом судинні стінки нагріваються та склеюються. При цьому не порушується відтік крові, оскільки функцію склеєної вени виконують здорові судини. Процедура ендовенозної коагуляції вен проводиться під контролем УЗ.

ЩО ТАКЕ ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ (ЕВЛК)?

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ ЕВЛК

Основними перевагами ЕВЛК є:
- відсутність потреби в госпіталізації та постільному режимі (пацієнт у більшості випадків, залежно від стадії і запущеності процесу того ж дня повертається до звичного ритму життя);
- місцева анестезія із седацією, відсутність наркозу;
- максимально естетичний ефект;
- мінімальна травматичність, відсутність рубців та шрамів;
- коротка тривалість;
- швидке відновлення після процедури;
- зменшення ризику кровотеч, гематом та тромбозу глибоких вен.

ХТО ПОТРЕБУЄ ПРОЦЕДУРИ ЕВЛК?

Показами до ендовенозної лазерної коагуляції є наступні симптоми:
• варикозно розширені вени;
• наявність набряків нижніх кінцівок, спричинених неспроможністю підшкірних вен, швидка втомлюваність ніг, печіння по ходу підшкірних вен, яке не усувається прийомом венотоніків.
• трофічні виразки;
• відсутність ефекту від консервативного лікування.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЕВЛК?

Процедура ЕВЛК вен нижніх кінцівок відбувається у два етапи:
Підготовча стадія. Лікар виконує прокол та вводить у вену тонкий катетер, через який згодом вздовж ураженої вени вводиться лазерний провідник. Далі за допомогою помпи у простір довкола вени нагнітається розчин анестетику.
Основна стадія. Включається генератор, і лазерне волокно поступово витягується із судини. У результаті вена «склеюється», після чого кров починає нормально циркулювати здоровими судинами. Після операції пацієнту надягають спеціальну, підібрану за розмірами ноги, компресійну білизну.

КОЛИ Я ВІДЧУЮ ЕФЕКТ ВІД ЛІКУВАННЯ?

Щоб уникнути побічних ефектів і задля швидкої реабілітації після процедури, необхідно носити спеціальні компресійні панчохи. У перші дні після лазерної коагуляції необхідно пити багато рідини. Протягом усього реабілітаційного періоду (від одного дня до кількох тижнів) потрібно обмежити вживання алкоголю і ходити не менше однієї години в день. Жінкам не рекомендується носити взуття на високих підборах. На кілька тижнів слід виключити важкі статичні фізичні навантаження, а також відвідування лазні і сауни.

Чому варто не зволікати з лікуванням?

Відповідає лікар
Як і багато інших, захворювання судин розвиваються поступово. Зазвичай на початкових стадіях симптоми «терпимі», тому їх часто ігнорують — і дарма. При виявленні хвороби на ранній стадії призначається більш просте лікування, а ризик ускладнень значно нижчий.
Уважно слідкуйте за своїм самопочуттям і звертайтеся по медичну допомогу при перших ознаках будь-яких порушень. Будьте здорові!